Ważysz się w ubraniu? Dodajesz aż TYLE KILOGRAMÓW do swojej wagi!

10.03.2018
Ważysz się w ubraniu? Dodajesz aż TYLE KILOGRAMÓW do swojej wagi! fot. istock.com
TAGI: waga
Reklama

Pola Namysł

 

Ważąc się myślimy o wielu rzeczach - "czy wczoraj zjedzone ciastko też liczy się do tej wagi?", "schudłam czy przytyłam od ostatniego ważenia?" albo "czy wszystko w porządku z moją wagą?". A czy myślimy o tym, ile sobie dodajemy ważąc się w ubraniach? Oczywiście, że tak, ale pomijamy jak dużo sobie dodajemy!

 

Już od bardzo dawna wszyscy wiemy, że nie można ważyć się w butach, to zasada której wszyscy przestrzegamy. Nawet jeśli ważenie odbywa się podczas wizyty u doktora, każdy zdejmuje buty. Nie bez powodu, to one są najcięższe (zazwyczaj) spośród rzeczy, które mamy na sobie i to one zawyżałyby nasz wynik najbardziej. Dlaczego w takim razie, nadal ważymy się w ubraniu? Cóż, zazwyczaj z wygody czy lenistwa. Ważymy się, gdy wpadniemy na taki pomysł, nie jest to rytuał czy codzienny nawyk, przynajmniej nie dla większości z nas. 

Reklama

 

To ile kilogramów przybywa nam jeśli ważymy się w ubraniu? Okazuje się, że grupa naukowców z USA, którzy zajmują się badaniem nadwagi u dorosłych podjęła się zbadania tego tematu. Co roku ważą oni 50 osób, bez i w ubraniu podczas 4 spotkań. Dzięki temu wyliczają średnią wagę ubrań codziennych, które mamy na sobie. Według ich obliczeń za każdym razem gdy ważymy się w ubraniu dodajemy sobie 0,85 kilograma! 

 

Zobacz też: Jeden pączek = ... no właśnie, jak długo musisz ćwiczyć żeby go spalić?

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj