Inteligentni ludzie piją więcej alkoholu - mówią naukowcy!

13.03.2018
Inteligentni ludzie piją więcej alkoholu - mówią naukowcy! fot. instagram.com/negin_mirsalehi
TAGI: alkohol
Reklama

Pola Namysł

 

O tym, że inteligentni ludzie piją więcej alkoholu mówiło się od dawna. Do teraz, tą teorię głównie podsycali właśnie ci, którzy wino lubili najbardziej. Teraz, w końcu, zdanie na ten temat mają naukowcy. I musimy przyznać - ta teoria całkiem nam odpowiada :-))

 

Jednak ich argumentacja może zaskoczyć każdego. O co chodzi? Według naukowców z Japonii, picie alkoholu nie jest czymś, na co nasze ciało i umysł było przygotowane na drodze ewolucji. Według nich osoby, które potrafią dostosować swoje ciało do częstego picia alkoholu, mają wyższy iloraz inteligencji. Tyczy się to głównie "nowych" alkoholi oraz alkoholi smakowych. Jeśli lubisz pić wino, piwa czy prosecco - brawo, jesteś bardzo inteligentna! 

 

Naukowcy prowadzący te badania idą o krok dalej. Twierdzą również, że dzieci które mają oznaki wysokie inteligencji, prawdopodobnie będą piły więcej alkoholu w przyszłym życiu. Według ich badań (przeprowadzanych głównie na terenie USA oraz Wielkiej Brytanii), wybitnie inteligentni nastolatkowie będą w przyszłości pić o 80% więcej alkoholu niż ich mniej bystrzy koledzy z klasy. Auć. 

Reklama

 

Zobacz też: Ciężko w to uwierzyć, ale najlepszym sposobem na zniszczone włosy jest... WINO!

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj