Czytanie jest sexy!

10.04.2019
Czytanie jest sexy! fot. genterie.tumblr.com
Reklama

Marta Rożniecka

 „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka”.

To hasło akcji z 2011 roku, która wygrała w plebiscycie na najlepszą kampanię społeczną. Akcja ta, była odpowiedzią na badania dotyczące czytelnictwa w Polsce, które wykryło, że ponad połowa przebadanych Polaków w 2010 roku nie przeczytała ani jednej książki.

O co właściwie z tym chodzi? Często widzi się wydarzenia na Facebooku lub wyzwania związane z czytaniem rekordowych ilości książek w jak najkrótszym czasie. Dlaczego ludzie tak zachęcają do tego by sięgnąć po lekturę zamiast surfować po internecie? 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexis Ren (@alexisren)

 

 

Wiadomo nie od dziś, że czytanie rozwija wyobraźnie, poszerza wiedzę, umila czas i przenosi w inną rzeczywistość. Skąd w takim razie tak niskie statystyki? A co jeśli powiemy Wam, że oprócz wyżej wymienionych rzeczy, czytanie może wydłużyć życie (osoby regularnie czytające żyją średnio 23 miesiące dłużej), zmniejszyć stres (czytanie jest jedną z najbardziej relaksujących czynności) oraz 
poprawić pamięć (czytanie angażuje różne części mózgu, które odpowiadają za widzenie, posługiwanie się językiem i uczenie się)?  Oprócz tego, warto inwestować w swoją wiedzę. Nigdy nie wiadomo na kogo trafimy na naszej drodze i na jaki temat będziemy mogli się wypowiedzieć. Dzięki książkom nabieramy pewności siebie, poznajemy wiele historii i  przekładamy je na własne życie. Często bohaterami są osoby skryte, które osiągają sukces, a to motywuje czytelników. Bycie pewnym siebie przyciąga innych ludzi, gdyż przy takiej osobie sami, automatycznie stajemy się odważniejsi. A czy to nie seksi, kiedy przy kimś się rozwijamy? ;) 

W przypadku osób, które sięgają po utwory literackie sprawdza się przysłowie "wiesz więcej - możesz więcej". Książki kształtują charakter, pozwalają różnicować - co jest dobre a co złe. Uczą zachowań pożądanych przez przeciwną płeć, pokazują jakie konsekwencje mogą mieć życiowe wybory, oraz uświadamiają co jest akceptowane w społeczeństwie. Osoba obyta, doświadczona, potrafiąca się zachować, jest o wiele seksowniejsza, od kogoś kto udaje i gra. 

 

Reklama

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hot Dudes Reading (@hotdudesreading)

 

 

Podczas czytania można zdobyć wiedzę niemal z każdej dziedziny życia. Wyspecjalizowane słownictwo otwiera drzwi do nieznanych wcześniej tematów, a osoby, które znają trudną terminologię są uznawane za atrakcyjniejsze. 

 

A na sam koniec warto wspomnieć o tym, co mówią na temat czytania psychologowie. Uważają oni, że na drugim miejscu, zaraz po wyglądzie, jest "aura inteligencji". Sprawia ona, że jesteśmy bardziej atrakcyjni, gdyż inteligencja to umiejętność radzenia sobie z problemami, znajdowania nowych rozwiązań oraz wymyślania ciekawych rzeczy. Istnieje przekonanie, że inteligentni ludzie nigdy się nie nudzą. Więc teraz odpowiedzmy sobie na pytanie - wolimy spędzać czas z osobą aktywną, czy z kimś kto nie ma pojęcia o świecie i nie jest w stanie spojrzeć na jakiejkolwiek wydarzenie z innej perspektywy? 

 

P.S. Po przeczytaniu tego artykułu Twój seksapil jest trzykrotnie większy, niż przed jego przeczytaniem, dlatego zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami Joya! :)

Zobacz też: TE poradniki to #mustread!

 

 

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj