Reklama

Jak dobrać kolor rozświetlacza do swojej karnacji?

04.05.2017
Jak dobrać kolor rozświetlacza do swojej karnacji? fot. www.instagram.com/doktormakeup/
Reklama

Przyznaj się - nawet o tym wcześniej nie pomyślałaś?

Paulina Pietrzak

W makijażu tak mamy - dokładnie dobieramy kolor podkładu do naszej karnacji. Podobnie robimy z pudrem i korektorem - sprawdzamy na ręku, na szyi - oby tylko był identyczny z naszym naturalnym kolorem skóry. Zapominamy jednak, że bardzo ważne jest także odpowiednie dobranie kolorów kosmetyków do modelowania twarzy.

 

Tak, nie każdy rozświetlacz będzie dla Ciebie odpowiedni. Także kolor i strukturę tego kosmetyku powinnaś dokładnie dopasować do siebie.

Na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę wybierając rozświetlacz?

Najważniejsze są: jego struktura, temperatura koloru i jasność odcienia. Te elementy sprawiają, że może on wyglądać na niewidoczny lub wręcz przeciwnie - zbyt wulgarnie. Jak zatem sprawić, by używany przez nas produkty wyglądał perfekcyjnie?

Jak dobrać rozświetlacz do swojej karnacji?

Najważniejsze jest to, żeby określić jaką masz karnację - ciepłą czy zimną. Możesz się sugerować swoim kolorem włosów i oczu. Szatynki o piwnych oczach najprawdopodobniej mają ciepłą karnację, zaś blondynki o niebieskich - chłodną.

 

Karnację możesz także określić na podstawie kolorów ubrań, w których ci dobrze - jeżeli w żółty, zielony i brązowy to twoje kolory, to zapewne masz ciepłą karnację. Natomiast jeżeli lepiej ci w niebieskim, czarnym czy fiolecie - najprawdopodobniej masz zimną karnację.

 

Wówczas dobierz kolor rozświetlacza do swojej karnacji - ciepłe drobinki idealnie podkreślą ciepłą karnację, zaś analogicznie - zimne - zimną. Tylko jak rozpoznać ciepłe drobinki, a jak zimne?

 

Ciepłe drobinki mają domieszkę złotych kolorów, natomiast zimne - srebrnych.

 

Reklama

W przypadku karnacji Polek bardzo dobrze sprawdzają się rozświetlacze mieszane - jasne, lecz z odrobiną złotych drobinek. Niestety nie wszystkie firmy mają w swojej ofercie wybór kolorów rozświetlaczy. Więc jeśli jeszcze się wahasz możesz wybrać się do renomowanej perfumerii np. Sephory i poprosić makijażystkę o pomoc w wyborze. Pamiętaj jednak, by nie nakładać go zbyt dużo, żeby nie uzyskać sztucznego efektu.

 

Zobacz też: Triki makijażowe na ukrycie zmęczenia po imprezie

 

Jak się różnią kolory rozświetlaczy? Zobacz na zdjęciach poniżej:

 

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj